pondělí 18. června 2018

Hračky a hry pro poznávání přírody - deset českých tipů

Začalo léto, brzy budou prázdniny a to je ten nejlepší čas pro zkoumání přírody a světa kolem nás. Hračky nejsou zásadní, příroda lze nejlépe objevovat vlastníma očima, rukama, nohama. Dobrou službu mnohdy udělá vhodně vybraná kniha. Někdy však oceníme výpomoc ve formě hračky či hry pro děti. Existuje několik českých výrobců, kteří vyrábí hezké edukativní hračky a pomůcky z převážně přírodních materiálů.

Pojďme se podívat na deset českých tipů.


Houby (Ježpodi)

Dřevěná vkládačka s druhy českých hub. Tentýž výrobce vyrábí rovněž vkládačky s listy, rybami a stromem.
Poznávej ptáčky (Pipasik)

Papírová edukační a kreativní hračka seznamuje s ptačí říší. Tentýž výrobce nabízí také Malého zoologa, k němuž jsme zde již psali samostatnou recenzi. Baťůžek k rybníku (Nese v lese)

Batůžková hra děti seznamuje s vodním světem, rybařením a s druhy ryb. Výrobce vyrábí také baťůžkovou hru do lesa.

Hnízdo sýkorky (Hračky do ručky)

Maketa rodiny sýkorek v hnízdečku vyrobená z vlněné plsti.

QB - ptačí hnízdo sýkorky


Brouci (Bylo nebylo)

Karetní pomůcka pro poznávání našich druhů brouků. Tentýž výrobce vyrábí také Lišejníky. Bližší informace o těchto kapesních atlasech naleznete také v této recenzi.


Housenka - Motýl (Noe)

Textilní maňásek s umělohmotnou vycpávkou, na němž lze předvést přeměnu housenky v motýla, a tím seznámit děti s metamorfózou hmyzu.


Pozorovací květináč (DomDom)

Kreativní sada pro malé vědce napomůže poznání světa rostlin. Malému botanikovi by se mohl hodit také lis na listy do herbáře od téhož výrobce.
Rostlinopis (Baobab)

kniha pro děti o světě rostlin od českých autorů Alžběty Skálové a Jiřího Dvořáka vydaná českým nakladatelstvím. Kniha je doplněna pracovními listy, které jsou volně ke stažení zde.


Poznávej stromy (Pexetrio)


Zdokonalené papírové pexeso, v němž se hledají trojice souvisejících obrázků, vede děti k propojení informací o stromech a jejich listech a plodech

Poznávací pexeso (Lesní svět)

Dřevěné edukační pexeso, v němž se vyskytuje dvacet nestejných, leč k sobě patřících, dvojic.

Žádné komentáře:

Okomentovat