pondělí 27. srpna 2018

České výtvarné potřeby

Máme velkou spotřebu pastelek a dalších výtvarných potřeb. Kupujeme nyní častěji výtvarné potřeby než hračky, protože v tom vidíme větší smysl. V papírnictví jsme proto často a i zde se koukám na původ zboží. Jestli u hraček platí, že je těžké najít produkt z Česka, u výtvarných potřeb to platí dvojnásob. Českou značku jsem objevila jen jednu: KOH-I-NOOR HARDTMUTH


Logo značky KOH-I-NOOR Hardtmuth

Že je Koh-i-noor Hardtmuth českou značkou, jsem tušila. Abych nabyla jistotu, že opravdu každá pastelka s nápisem KOH-I-NOOR byla vyrobena v ČR, obrátila jsem se na tiskového mluvčí firmy, pana Martina Doležala. Odpověď byla příznivá, drtivou většinu sortimentu vyrábí Koh-i-noor opravdu na území České republiky. Pro další podrobnosti si můžete přečíst přepis rozhovoru s panem Doležalem níže. 1) Vyrábí Koh-i-noor Hardtmuth veškerý svůj sortiment na území ČR? Pokud ne, tak jakou část produkce zde vyrábíte, a v jakých jiných zemích prosím probíhá výroba? 
Většinově ano, kolem 95 % produkce pochází z ČR, nejvíce z Českých Budějovic, dále pak Městce Králové a Broumova, jedinou výjimkou je produkce popisovačů v Bulharsku.
2) Můžete mi prosím krátce popsat, co vše aktuálně (pro děti) vyrábíte? 
Náš sortiment čítá přes 3 tisíce výrobků, tužky, pastelky, křídy, inkousty, tuše, pryže, vodové i temperové barvy, modelovací hmoty, kružítka, pravítka, nůžky a řadu dalších.
3) Existují na českém trhu vaše napodobeniny? Tj. když někde objevím značku Koh-i-noor, jedná se vždy o váš výrobek?
Napodobeniny se bohužel čas od času objeví, ovšem zřídkakdy se značkou KOH-I-NOOR, díky čemuž je lze snadno identifikovat. 
4) Provádíte ve vašem provozu nějaká opatření, která lze považovat za ekologicky zodpovědná? Např. orientaci na přírodní materiály apod.? 
Ano, používáme FSC dřevo, zároveň startujeme výrobu pastelek a tužek z recyklovaného materiálu.1 komentář:

  1. Hračky pro děti zajímavé přirovnání, avšak dost výstižné, protoze moje děti si s pastelkama hrají věčně. Já jsem jedině ráda

    OdpovědětSmazat