pondělí 29. října 2018

Tipy na české dárky pro děti ve věku 3–5 let

Přináším tipy na české hračky vhodné jako narozeninový či vánoční dárek pro tříleté, čtyřleté či pětileté kluky a holky. Rodičům takto starých dětí již nejspíš nemusím psát, že kouzlo hraček spočívá v minimalismu. Možná už v tuhle chvíli mají vaše děti pokojíčky přeplněné hračkami. Možná vidíte, že takové množství věcí způsobuje chaos a děti si s tím vším ani moc nehrají. Možná je tedy čas na změnu: nesnažit se těšit děti kvantitou, nýbrž kvalitou a smyslem dárků. Strategické je vybrat něco, s čím si rádi budete hrát i vy, bude vás to pak motivovat ke společnému trávení času. Hračky případně můžete doplnit výtvarnými potřebami (např. od českého Koh-i-nooru). Vděčným a smysluplným dárkem bývají knihy, přičemž můžete i mezi nimi zkusit hledat ty české (velká část současné knižní tvorby pro děti je tištěna v Asii). K lokální knižní tvorbě pro malé děti patří např. HravoukaMůj medvěd Flóra, Jak si postavit letadlo, poznávací karty od Bylo nebylo, Z deníku kocourka Modroočka či Můj první zápisník


Stavebnice BUKO - Makura
Stavebnice z bukového dřeva pro děti od čtyř let. Vyrobeno v ČR. 

Denní plánovač Můj den od Kidedu
Denní plánovač pro malé děti. Vede k samostatnému zvládání rutinních úkonů a k lepší orientaci v čase. Vyrobeno ze dřeva a papíru v České republice.


Ohebná kočka Salamba doplněná knížečkou, která vyobrazuje některé figury jógy. Nositelka hodnocení Správná hračka z roku 2012. Kočka je vyrobená z froté materiálu (s vycpávkou z polyesterového vlákna). Ušito v České republice. Materiál je vhodný i pro nejmenší děti 0+.

Desková hra Smolíček od EFKO

Desková hra pro děti od tří let v retro edici s dřevěnými figurkami. Vyrobeno v ČR ze dřeva a papíru. Loutkové divadlo Marionetino

Vybavené loutkové divadélko. Loutky bez vodících šňůr, tj. použitelné i malými dětmi od 3 let. Vyrobeno v ČR z papíru a dřeva. 

Žralovci od výrobce 4 kavky
Originální karty, nejjednodušší hry vhodné už pro děti od 4 let. Vyrobeno z kvalitního karetního papíru v ČR. Recenze zde: české hry pro děti od výrobce 4 kavky
AD1 5937

Mandelinka kolíčková z dřevodílny V růžovém sadu 

Dřevěný kolíčkovník pro děti od tří let s oceněním Správná hračka z června 2016. Česká hračka z malé chráněné dřevodílny. 


Dřevěná stavebnice s kovovými druky. Verze ROTO vhodná i pro děti od tří let. Vyrobeno v ČR.  Prodává se také ve verzi CONSTRUCT, která je určena starším dětem. 
Klik-Klap - Základní sestava I

Gerlichova citerka
Dětský strunový hudební nástroj z masivního dřeva pro děti od čtyř let. Vyrobeno v ČR. Citerka vyžaduje občasné naladění. K těmto účelům lze využít zvukovou ladičku, která je volně ke stažení na stránkách www.citerka.cz. S jistým úsilím lze využít také kytarovou ladičku.
Autorská hračka ovečka Bea ušitá ze lnu, plněná jesenickým ovčím rounem. Šatičky z bavlny a lnu. Pro děti od tří let. 


1 komentář: