středa 24. října 2018

Tipy na české dárky pro miminka

Přináším tipy na české hračky vhodné jako dárek pro novorozence, kojence a miminka obecně. Miminka toho zpravidla mnoho nepotřebují. Nejlepší cestou v nákupech pro malá miminka je proto minimalismus. Děti opravdu doslova a do písmene rostou jako z vody a jejich potřeby se proměňují. Zejména nastávající prvorodiče si rádi krátí čas nákupem malých milých věcí pro miminka, ale co si budeme povídat, kojenec nejvíce ze všeho ocení náruč maminky a o hračky často brzy ztrácí zájem. Přesto je hezké děťátko tu a tam něčím potěšit (a maminky a babičky rády nakupováním těší samy sebe;-). I pro nejmenší děti je možné kupovat narozeninové či vánoční dárky s výrobou v České republice. A i u těchto hraček je možné preferovat přírodní materiály (byť u textilních hraček jsou téměř vždy zastoupeny ve výplni také materiály umělohmotné). Níže naleznete tipy na některé takové české hračky pro miminka. 

Úchopové hračky od MyMoo
Úchopové míčky, polštářky a kostky. Lehké, měkké, v kontrastních barvách. Vyrobeno v České republice z bavlny a polyesteru či molitanu ve výplni, u některých výrobků doplněno bezpečně všitou rolničkou pro dosažení jemného zvuku, který zvyšuje atraktivitu hračky. Atestované pro děti od 0 měsíců. 


Textilní králík s dlouhatánskýma ušima, na něž můžete nechat vyšít jméno a datum narození miminka. Vyrobeno v ČR z bavlny, dvojité gázy a dutého vlákna ve výplni. Certifikováno pro nejmenší děti.


Hryzátka a muchláčci od ABABU.
Hračky navržené českou autorkou, ručně šité v ČR z certifikovaných materiálů, atestované pro děti od 0 roků. Kombinace dřeva, bavlny a polyesteru. 

Strakáči z Domu českých řemesel
Pestrobarevné hračky z bavlny s výplní z dutého vlákna. Vhodné i pro nejmenší děti od 0 měsíců. Šité v České republice.  

Dřevěné kousátko od Ceeda Cavity
Kousátko z hladkého tvrdého dřeva bez třísek. Vhodné i pro nejmenší děti. Vyrobeno v České republice.
Ceeda Cavity kousátko pro miminka - 0

Dřevěné hračky pro nejmenší od DETOA
Barevné hračky ze dřeva, zpravidla určené k použití pro děti od 6 měsíců věku. Vyrobeno v České republice.


Kousátko Ježeček od Ježpodi
Kousátko ručně vyřezávané z dubového dřeva, jemně vyhlazené. Obháčkované kuličky z dubového dřeva. Součástí je klips na uchycení a plátěný sáček. Vyrobeno v České republice.
Dále: Tipy na české dárky pro roční a dvouleté dětiŽádné komentáře:

Okomentovat