čtvrtek 25. října 2018

Tipy na české dárky pro roční a dvouleté děti

Přináším tipy na české hračky vhodné jako dárek k prvním či druhým narozeninám a/nebo k některým z prvních Vánoc. Děti kolem jednoho roku baví pohyb a akce, rády všechno ochutnávají a nejspíše ocení mazlivé společníky z příjemných materiálů. Při hře se často orientují na destrukční činnosti, což zpravidla těžce nesou jejich starší sourozenci. Dvouleťáci mají rozumu o něco více, nejsou si již sami sobě tolik nebezpeční, rádi napodobují činnosti sourozenců a rodičů. Při hře se stavebnicemi už se pokouší i něco budovat. Pořád to však jsou dítka všeho schopná, občas věci ochutnávají, mohou něco nežádoucího sníst. Proto platí na hračky pro děti do tří let zvýšené nároky (na použité materiály, barviva, laky, velikost dílků aj.). Pojďme se nyní podívat na některé tipy od českých hračkářů. Podobně jako v článku s tipy na dárky pro miminka, radím i nyní minimalismus. Jedna poctivě zpracovaná hračka s nadčasovým využitím vám může prokázat větší službu než desítky jiných. A pro přírodu je to taky férovější obchod. 

Dřevěné autíčko z hladce opracovaného materiálu. Celková stavba stroje je dostatečně robustní, aby zvládla i drsnější zacházení. Vyrobeno v ČR z jasanového dřeva. 

Multifunkční hračka ze dřeva stimuluje smysly, probouzí fantazii, posiluje svaly a podporuje rozvoj rovnováhy a umění čarovat. Z houpačky Spectra se jednoduchým kouzlem stane most, žebřík, tunel, domeček, sedátko, prolézačka, skluzavka nebo pultík. Doporučený věk 1 - 5 let. Vyrobeno v ČR.

Nohatí kamarádi i pro ty nejmenší ručičky. Kvalitní zpracování pro dlouholetou životnost. Ručně šito v ČR z atestované bavlny a polyesteru. 

Dřevěné tahací hračky rozmanitých tvarů a barev pro děti od jednoho roku. Vyrobeno v České republice.
Tahací hračka ze dřeva Kočka (oblouk) Michelle

Sada 24 dřevěných kostek s kontrastními geometrickými vzory. Doplněno brožurkou s návody na mozkové procvičování pomocí těchto kostek, sada ovšem umožňuje i volnou improvizaci. Svou bezpečností výrobek odpovídá hračce pro děti 0+.  Vyrobeno v ČR. 

Maňásci z dílny Noe
Sada pohádkových maňásků do pohádky o Velké řepě. Z postřiženého froté a s vycpávkou z polyesteru. Pratelné. Vyrobeno v ČR. Vhodné i pro děti do tří let. 


Hrající skříňka se zvonkohrou LENA
Hrající skříňka vyrobená z plechu, se zabudovanou zvonkohrou. Točení kličkou vytváří melodii. Vhodné pro děti od jednoho roku. Vyrobeno v ČR (pozn.: část sortimentu značky LENA se vyrábí v Číně a proto, hledáte-li české hračky, u výrobků LENy raději vždy ověřte původ konkrétního výrobku - na eshopu LENy je u každého produktu uvedeno místo výroby). 
Dřevěné stavebnice atypických tvarů (valouny, oblouky, domeček, figurky) splňující požadavky normy na hračky pro děti starší než deset měsíců. Vyrobeno v ČR. 


Jednoduchá a nápaditá stavebnice z bukového dřeva pro děti od dvou let. Vyrobeno v ČR. 
Sada devíti zvířátek, stromu a plotů z březové překližky pro děti od dvou let. Vyrobeno v ČR. Zpět: Tipy na české dárky miminka
Dále: Tipy na české dárky pro děti ve věku 3–5 let1 komentář:

  1. Děkuju za tipy na dárek pro děti :) Pokračujte ve svém blogu hezky se po vás čte

    OdpovědětSmazat