pondělí 12. listopadu 2018

Ježíšek přijede z Česka - rozcestník nákupních tipů

V průběhu roku 2018 jsem na blogu Zdravých hraček zmínila téma plastových hraček, hraček dovezených z Číny a dětských knih tištěných v Asii. Naznačila jsem také směr, který za ideální považuji já: Zdravé hračky pro děti i pro přírodu. Napsala jsem dále, kdo v Česku vyrábí výtvarné potřeby a kde lze koupit české hračky. Podrobně jsem zmapovala možnosti, jaké při nákupu českých hraček nabízí české eshopy. Podívali jsme se také do Databáze nebezpečných hraček i na to, jak vypadá celosvětový rekordman v koncentraci jedovatých polybromovaných difenyletherů. Zmínila jsem rovněž úskalí výrobků z bioplastůZ článků na blogu vám před Vánocemi mohou přijít vhod i podněty, jak o svých preferencích pro nákup dárků mluvit s širší rodinou: Jak vysvětlit rodině, ať nekupuje hračky z plastu?

Teď přichází ta nejdůležitější část - hledání alternativ.
Na blogu je nyní k dispozici obsáhlý Seznam českých výrobců hraček z přírodních materiálů s odkazy na více než stovku lokálních výrobců. Mnoho informací o českých výrobcích hraček najdete i v související Mapě zdravých českých hraček. Na blogu je rovněž seznam nejznámějších českých značek hraček, včetně těch, které se paradoxně vyrábí v Číně (a je tedy na zvážení, zda-li se jim raději nevyhnout). 


Tipy na konkrétní hračky, hry a herní pomůcky vyrobené v České republice naleznete v těchto článcích:


Spektrum možností je široké, sehnat se dá leccos. Jde to i bez plastů, jde to i s českou výrobou. Ježíšek letos přijede z Česka, těšíme se na něj😏
Žádné komentáře:

Okomentovat