pondělí 12. listopadu 2018

Tipy na české dárky pro dospělé

Poslední díl seriálu s tipy na vánoční dárky od českých výrobců her a hraček zacílí na kategorii dospělých. Z hlediska segmentu hraček a her jde o zdánlivě okrajovou skupinu, přesto i pro rodiče, babičky, dědečky či partnery lze najít zajímavé tipy. I nyní se zaměřím pouze na české tvůrce a jejich výrobky z převážně přírodních materiálů. 

Japonské šachy Shogi
Zjednodušená verze japonské hry pro dva hráče, vhodná pro dospělé i děti od 6 let. Originální verze od českého výrobce, u níž není nutná znalost japonského značení. Dřevěné hrací kameny. Šachovnice z tvrdého kartonu. Pro značku Shogi kompletně vyrobeno v České republice rodinnou dílnou dřevěných hraček Miktoys


Korkové mapy od ZAZA
Puzzle mapa Evropy či Česka na zeď pro uchování vzpomínek z výletů. Řezáno v české chráněné dílně z portugalského korku. 

Kamarádi z lesa - sada látek a předlohy k šití od Ababu
Sada pro nastávající tvořivé maminky. Z látky je možné ušít pět produktů (hnízdo pro miminko, hračku, klip na dudlík, dva polštářky) do postýlek malých dětí. Bavlněná látka s atestem pro děti do tří let, digitální tisk v ČR. (K výrobě bude potřeba dokoupit další materiál - viz info v odkazu - a obdarovaný by měl mít k dispozici šicí stroj).

Kris Kros od Dino
Hra rozšiřující slovní zásobu i rychlost myšlení od českého výrobce. Hrací kameny s písmeny i herní plán vyrobeny z odolného kartonu. Plastové stojánky na písmenka. Vyrobeno v ČR. 
Netradiční dřevěné puzzle pro milovníky hvězd od českého výrobce. 

Logická číselná hra ve zpracování, která je komfortní i seniorům. Velká zřetelná čísla, vysoká kvalita zpracování, opakovaná použitelnost. Hrací kameny ze dřeva, látková hrací plocha, látkový pytlíček, brožura s pravidly hry. Vyrobeno v ČR.
Puzzle Dino
Puzzle rozmanitých obrázků z odolného kartonu od českého výrobce. Počet dílků přizpůsobte úrovni obdarovaného :-) 
Krásná dekorace i odolný plechový hrnek, vhodný např. pro seniora s třesoucí se rukou. Vyrobeno z kovu, od českého výrobce hraček a dekorací. 

Petanque ze dřeva od Stoa-zahradní minigolf
Sada 6 či 8 dřevěných koulí v proutěném košíku. Netradiční dřevěné provedení francouzské hry od českého výrobce. 

Zápalky Dino
50 netradičních hlavolamů s využitím zápalek. Zápalky přiloženy (když hlavolamy nepůjdou, můžete je zapálit😉). Vyrobeno v Česku. 

Čeština v kostce Amos
Jazyková hra cestovní velikosti k rozvoji slovní zásoby. V prodeji jsou různé varianty pro různé jazyky (čeština, angličtina, němčina) i různá velikost kostek (standardní a maxi). Úkolem hráče je z náhodně padlých písmen sestavovat slova. Na polotovary dřevěných kostek od českého výrobce dělá potisk a povrchové zpracování česká firma Chamber. Ke kostkám přiložen plátěný pytlík pro uložení. Dodáváno v plastovém obalu. Žádné komentáře:

Okomentovat