středa 12. prosince 2018

Recenze: Kostky Cubeek od Little Bears

Kostky Cubeek od Little Bears jsou spojením skládacích obrázkových kostek (tzv. kubusů) s poutavým kontrastním designem, který umožňuje dítěti improvizovat, stát se tvůrcem a nacházet stále nové způsoby složení. Jsou bezpečné pro děti od 0 let, batole z nich bude nadšené a naplno je využije předškolák a dítě mladšího školního věku. Tyhle kostky s dítětem vyrostou. 
Kostky Cubeek mne zaujaly na první pohled. Kontrastní geometrické vzory přímo vybízí k tomu, abyste si s nimi chtěli hrát. Děti jsou z Cubeeka nadšeny. Je to typ hračky, které budou svádět ke hře i vás, ale zároveň víte, že děti se s nimi zabaví i samy. Alespoň u nás to tak funguje. Děti s kostkami volně improvizují, starší dcerka se občas inspiruje i v přiložené brožurce s mnoha tipy a úkoly. Skvělé je, že nikdy nehrozí, že jeden chybějící dílek znemožní vytvoření konečného díla tak, jako se tomu děje u tradičních obrázkových tubusů. K tradičním kubusům mám z tohoto důvodu tak trochu averzi - kostky jsem dědila po bratrovi, byly promíchané, nevěděla jsem, co k čemu patří ani co z nich složit, a když už jsem na to přišla, tak jsem obvykle zjistila, že mi něco klíčového chybí. Cubeek je jiný. Zde lze vždy najít nějakou alternativu. Stavět lze dvourozměrně i trojrozměrně. Motivuje k hledání nových způsobů.

Kostky jsou vyrobeny ze dřeva
, ručně malovány a lakovány. Lak je atestován i pro nejmenší děti. Velikost dílků vylučuje spolknutí. Kostky jsou o něco menší než bývá u kubusů zvykem, ale osobně mi to vyhovuje - velikost je ideální pro malou dětskou ručku a hra s menšími kostkami navíc umožňuje tvorbu jemnějších obrazců. Vyrobeno v České republice. K dostání  v eshopu výrobce Little Bears. Kostky se prodávají v různých barvách - vždy se jedná o kombinaci černé barvy s jednou další (bílou, červenou, modrou, žlutou, zelenou, růžovou). My máme kombinaci černobílou. Trošku lituji, že kostek nemáme více, bylo by to ještě více švandy - kostky jsou vzájemně kompatibilní. Možná časem dokoupíme růžovou, ta u nás frčí :-) 


Doma máme i další výrobek od Little Bears - hrací měšec Quadreena - k němu naleznete bližší informace zde: Recenze: Quadreena od Little Bears


2 komentáře:

  1. Jsem moc ráda, že tento zahraniční nápad také někdo začal dělat i u nás. Malinko odrazuje vyšší cena, 590 není opravdu málo, ale zase dostanete ruční dílo od jedné šikovné maminky (žádná strojní výroba,potisk či zaměstnanci). Provedení je robustní a vše je krásně zabalené. Pokud se tedy nechcete pustit do výroby podle původních zahraničních návodů, ale hračka vás zaujala, tak neváhejte. Poctivá ruční výroba je opravdu poznat.

    OdpovědětSmazat
  2. Tyhle dřevěné hračky jsou úplně boží :) Koupila jsem to dětem a oni si s tim hrajou víc než s těma moderníma, což mám hroznou radost :D Ale hlavně je to tisíckrát lepší, než jim dát do ruky tablet a hotovo

    OdpovědětSmazat