čtvrtek 4. dubna 2019

Mamarket - eshop s lokálními produkty pro děti

Před pár měsíci jsem objevila  Mamarket - eshop zaměřený výhradně na prodej hraček, oblečení a dalších výrobků pro děti od českých výrobců. Podoba Mamarketu se mi natolik zalíbila, že jsem oslovila Janu Hejnicovou, která za tímto počinem stojí. Sešly jsme se v cukrárně a probraly její projekt. Padly jsme si do oka :-) Níže naleznete úryvky ze vzájemného rozhovoru. Jani, proč Mamarket vznikl?
Shodou životních okolností jsem měla možnost nahlídnout pod pokličku českým tvůrcům, kteří tvoří produkty pro děti. Během diskuzí ohledně jejich podnikání přišla myšlenka založit on-line platformu, která bude sdružovat kvalitní značky na jedno místo a uspěchaným rodičům tak zjednoduší nákup od lokálních značek.
Existuje mnoho rodičů, kteří – z nejrůznějších důvodů – nechtějí pro své děti nakupovat hračky, oblečení a další potřeby ve velkých řetězcích. Doposud byli odkázáni na zdlouhavé prohledávání internetových stránek a pátrání v roztříštěné nabídce drobných výrobců, nebo na offline trhy, které se ale týkají jen velkých měst.
Díky Mamarketu se nyní mohu seznámit se zajímavými značkami a z pohodlí domova teď mohou nakoupit všechno, co pro své dítě potřebují.

Proč to všechno děláte?
Věříme v sílu lokálního nakupování, které nabízí pestrou a uvědomělejší alternativu k produkci globálních výrobců. Důležitý pro nás je i ekologický aspekt, protože zboží, které nabízíme pochází z místních zdrojů a necestuje přes půl zeměkoule v kontejnerech. Naše značky kladou opravdu velký důraz na volbu dodavatelů.

Jaké produkty najdou zákazníci na vašem webu?
Na našich stránkách najdete jen značky, které dobře známe a jejichž výrobky považujeme za kvalitní, estetické i etické. Mamarket se specializuje na produkty pro děti. Výsledkem je široká nabídka zahrnující hračky, oblečení, knihy, doplňky i kojenecké potřeby.
Zvlášť jsme pyšný na kategorií hraček, které jsou často inspirovány montessori pedagogikou.
Máme v portfoliu matadory jako Utukutu, Pikle, DupeTo, Hojdavak, Duomamas, ale snažíme se dávat prostor i začínajícím tvůrcům. Pro všechny je ale typické, že pro ně jejich práce není jen výdělkem, ale i radostí a posláním.

Proč si vybírat lokální produkci?
Za každou „naší“ značkou stojí konkrétní příběh, obvykle maminky, která na řešila potřebu pro své dítko a vytvořila produkt, který jí samotné na trhu chyběl. Často jsou to odvážné ženy, které se pustili do dobrodružství podnikání a stojí za to je na jejich cestě podpořit.4 komentáře:

  1. My jsme kupovali na www.dudlu.cz

    OdpovědětSmazat
  2. Přesně tak, není nic lepšího, než takovéhle hračky. Dneska jak to tak vidím tak děti místo hraček dostanou do ruky tablet a je vystaráno. Mělo by se to změnit

    OdpovědětSmazat
  3. Takové úžasné hračky. My to trošku udělali loni jinak. No koupily jsme synovi RC model auta odtud. No už trochu litujeme, syn se staral cca 14 dní o auto a pak ho to přestalo bavit. Takže asi příště trochu něco přírodnějšího. :) Ale ty rc drony se mi tam teda líbí.

    OdpovědětSmazat